Solárny panel pre automobily

Stúpajúci počet elektrických zariadení na palubách automobilov vytvára nový problém. Od elektrickej sústavy sa očakáva, že zvládne všetko bez problémov, i keď je zariadení čoraz viac.
Vydané, zverejnil
Jedným z prejavov, neustále väčšieho zaťaženia elektrickej sústavy, je aj narastajúci počet porúch spôsobených vybitím batérie. Výskyt vybitých bateriek, následkom nezvládnutia náporu, sa podľa štatistiky ADAC za ostatných 10 rokov zdvojnásobil. S možným riešením prišla firma Sunsei, ktorá ponúka sústavu solárnych panelov a zariadenia na dobíjanie batérie. Malá solárna elektráreň okrem zásobovania elektrikou pomáha aj znižovať spotrebu a udržovať lepší technický stav batérie. Solárny panel sa jednoducho prichytí prísavkami na okno a zapojí sa do elektrickej siete alebo priamo na batériu. Systém je zvlášť vhodný pre staršie automobily, kde porúchaná elektroinštalácia môže spôsobiť skrytý odber a tým pádom nečakané vybitie batérie. Produkt je okrem automobilov použiteľný aj na lodiach, karavanoch či v záhrade.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.