Nissan na parížskom autosalóne 2008

Jeden koncept, jedna sériová novinka a jeden facelift, to je ponuka značky Nissan pre tohoročný autosalón v Paríži.
Vydané, zverejnil
Konceptom je automobil označený Nuvu, ku ktorému zatiaľ neexistuje žiadna fotodokumentácia. Pôjde o vozidielko s rázvorom 1980 mm a vonkajšími rozmermi (dĺžka x šírka x výška) 3000 x 1550 x 1700 mm, ktoré ma poskytnúť výhľad na auto pre budúce desaťročie. Jeho vnútorné usporiadanie má byť 2+1, tretie sedadlo je skladacie. Poháňať ho bude elektromotor, ktorý bude používať aj sériový model EV. Ten automobilka predstaví o rok v Tokiu. Koncept Nuvu zaujme tiež ekologickými materiálmi, či množstvom solárnych panelov, ktorými je podchytené zásobovanie palubnej elektroniky. Nissan Pixo je pätmiestne mestské auto, ktoré vzniklo v spolupráci so Suzuki. Auto dlhé 3565 mm, široké 1600 mm a vysoké 1470 mm zdieľa väčšinu komponentov s novou generáciou modelu Alto. Poháňa ho ten istý jednolitrový trojvalec. Ten sa na želanie bude kombinovať aj so štvorstupňovou automatickou prevodovkou. Faceliftom prešiel malý van Note. Zmenami prešla najmä predná časť, vzadu sú nové svetlá. Nissan ponúka tiež nové disky kolies a farebné odtiene. V interiér potešia nové prehľadnejšie prístroje a stredová konzola. Inžinieri popracovali aj na podvozku v záujme lepšieho komfortu. Upravená bola aj ponuka motorov a prevodoviek. Nissan sa sústredí na naftové verzie 1.5 dCi, ktoré by mali dosahovať nižšiu spotrebu vďaka dlhšiemu odstupňovaniu prevodovky. Nissan v Paríži tiež predstaví novú generáciu systému Connect, ktorý integruje navigáciu, zábavu a komunikáciu. Jeho centrom je nový dotykový displej, ponúka však aj USB konektor a Bluetooth pre pripojenie mobilného telefónu. Prvým modelom s týmto systémom bude faceliftovaný Note, časom sa však dostane aj do ďalších Nissanov.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.