Pneumatikári sa pripravujú na zimu

Predpovede síce hovoria, že dozvuky leta budú trvať až do polovice októbra, výrobcovia pneumatík myslia na zimu už dnes. Jedným z pripravených je aj továreň Goodyear, predstavila novú pneumatiku, od ktorej si sľubuje viac bezpečnosti.
Vydané, zverejnil
Spoločnosť Goodyear patrí medzi najväčších svetových výrobcov pneumatík a bezpečnosť je aj u nej dôležitým faktorom. Na konci leta prináša na trh novinku určenú pre vodičov, ktorí majú radi extrémne podmienky zimného obdobia. Goodyear UltraGrip Performance 2 je pneumatika určená pre vysokovýkonné a luxusné automobily. Nový plášť si od použitej technológie Adaptive SipeGrip sľubuje vyšší záber na šmykľavých povrchoch, ako je sneh, ľad či mokrá vozovka. Mal by zaručiť vyššiu priľnavosť a kratšiu brzdnú dráhu v ťažkých zimných podmienkach a zabezpečiť dostatočnú stabilitu pri akcelerácii. Testy má pneumatika už za sebou, skutočný test zákazníkom ho však ešte len čaká.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.