Volvo nastupuje do ekologického vlaku

Po vzore nemeckých automobiliek prichádza aj Volvo s ekologickými naftovými verziami svojich kompaktných modelov.
Vydané, zverejnil
S označením DRIVe prichádzajú modely C30, S40 a V50 poháňané dieselom 1.6 a viacerými úpravami v záujme nízkej spotreby a emisii CO2. V praxi to znamená nižšiu svetlú výšku, optimalizovanú aerodynamiku vrátane uzavretej mriežky chladiča či špeciálnych diskov kolies, pneumatiky so zníženým valivým odporom, predĺžené odstupňovanie päťstupňovej prevodovky a indikátor preradenia a tiež pozmenenú riadiacu jednotku motora. Volvo deklaruje priemernú spotrebu do 4,5 litra na 100 km a emisie CO2 na úrovni 115 g/km. Príplatok za ekologickú verziu sa podľa modelu a krajiny bude pohybovať medzi 150 až 450 eurami (4519 až 13 557 Sk).

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.