Znovuzrodenie belgickej automobilky Imperia

Súčasné trendy sú neúprosné, ľudia čoraz viac žiadajú od svojho automobilu výnimočnosť a jeho priateľské vzťahy so životným prostredím. Belgičania sa pridali na ich stranu a oprášili zaniknutú automobilku Imperia.
Vydané, zverejnil
Do projektu Imperia sa pustili s vervou, dizajnéri a konštuktéri sa chopili práce s veľkými ambíciami. Cieľ bol jasný. Vytvoriť nové vozidlo s charizmou pôvodného modelu a implementovať do jeho vnútornosti najnovšie technológie. Cesta pre vytvorenie kvalitného dizajnu mohla mať viacero rázcestí, podľa výsledku možno súdiť, že vybrali priamy a príťažlivý smer. Keď sa povedalo poriadna výzva, tak to tak musí aj byť. Pod ľúbivým zovňajškom nesmie byť len enviromentálne ladená, šetrná a subtílna motorizácia. Vodič by nemal pocítiť, že čerstvý vzduch za ním ho oberá o zážitok, myšlienka predsa znela inak. Nová Imperia chce priniesť vodičovi také pôžitky pri šoférovaní, aké môže nájsť len v tom najexkluzívnejšom segmente. A ten už dlho ovláda úzka skupina výrobcov, ktorí medzi seba ťažko niekoho pustia… jedine, že je by Imperia bola skutočne špičkovým konkurentom, a o to jej ide. Dostať sa medzi špičku je pre znovuzrodenú automobilku najväčšia a najťažšia úloha. Nebude stačiť verejnosti predstaviť pekne vyzerajúce auto s prísľubom „zelenej“ technológie a výnimočných jazdných vlastností. Imperia bude musieť vyvolať malú revolúciu, priniesť veľký stupeň evolúcie a splniť všetky body projektu, inak na stoličku pri stole so špičkou nemá nárok. Za jeden z kľúčových bodov určilo vedenie spoločnosti dizajn auta, ktorý musí dokonalo dopĺňať tri pozoruhodné požiadavky, ktorých splnenie sa očakáva od vývojového strediska: enviromentálny záujem automobilky, motorizácia na základe hybridnej technológie a nakoniec potešenie zo športovej jazdy. Dizajn sa preto sústredí na reinkarnáciu retro štýlu, ktorý sľubuje emocionálny zážitokuž na pohľad a môže nevedomého oklamať, že ide o veterán. V prvej polovici 20. storočia Imperia predstavovala suveréna, na ktorého spomínajú dnes už iba znalci a lokálpatrioti, pamätajúci prestížny obraz a jej vtedajšiu glorifikáciu. Automobily tejto značky boli totiž používané v spoločnosti slávnych ľudí a znamenali úspech. Podarí sa im to aj dnes? Aj v Belgicku si uvedomujú, že ak dajú novému projektu tri ťažké kritéria, riešenie môže byť stále len jedno. Technický vycibrená motorizácia, návykovo vyladené podvozky a umelecké potešenie z auta… taká má byť Imperia a môže sa jej to podariť, ak sa zbaví príchute, že vyzerá tak trocha ako Wiesmann Text: Samuel Vanko

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.