Hyundai naďalej znižuje emisie

Vývojové centrum Hyundai Powertrain R&D postavilo nový, štvorvalcový motor s objemom 1.6 litra, spaľujúci naftu.
Vydané, zverejnil
Čistejší a výkonnejší diesel je určený pre kompaktné motorové vozidlá. Radový štvorválec, využívajúci druhú generáciu vstrekovania common rail, by mal priemerne využiť na svoju prácu 4,7 litra nafty na 100 km. Európska komisia sa určite poteší emisnej hodnote CO2, ktorá by mala byť 125g/km, čím by motor spĺňal emisné štandardy Euro4. Kórejci sú na informácie pomerne skúpi a výkon dieslovej 1.6 neuvádzajú. Prvé auto, skrývajúce pod kapotou nový motor, s označením U2, bude prichádzajúci model Hyundai i20, čím v ponuke doplní už známy agregát 1.4 CRDi s výkonom 66 kW (90 k). Na Európskom trhu by sa podľa odhadov malo auto objaviť koncom roka a bude ho vyrábať továreň Hyundai Motor v Indii.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.