Pretekový hybrid Peugeot 908HY

Počas finále Le Mans Series v Silverstone ukázala automobilka Peugeot verejnosti hybridnú verziu svojho športového špeciálu 908.
Vydané, zverejnil
Hoci model 908 HDi by sa v budúcom roku nemal výraznejšie zmeniť, koncept 908HY už používa techniku jeho nasledovníka, ktorý bude postavený podľa nových predpisov pre rok 2009. Auto podobne ako ostatné hybridy spája spaľovací motor, v tomto prípade naftový dvanásťvalec, a elektromotor umiestnený pri prevodovke. Ten je schopný auto poháňať, no zároveň funguje ako generátor a dobíja zabudované lítium-iónové batérie. Peugeot očakáva. že s hybridným pohonným ústrojenstvom, zlepšia čas na jedno kolo na okruhu La Sarthe v Le Mans o minimálne 20 sekúnd respektíve tomuto adekvátnu úsporu paliva. Napríklad pri pohybe v boxovej uličke sa počíta len s využívaním sily elektromotora, ktorý sám o sebe poskytuje výkon 60 kW (82 k). K nasadeniu sa šéf športového oddelenia Peugeotu Michel Barge vyjadril zatiaľ pomerne vlažne, všetko vraj bude závisieť od nových pravidiel, ktoré má ACO zverejniť v novembri. Je všeobecne známe, že organizácia je pod tlakom zrovnoprávnenia naftových a benzínových automobilov a zároveň chce pre zachovanie bezepečnosti spomaliť autá tak, aby najlepší čas na jedno kolo na okruhu La Sarthe neprekročil 3 a pól minúty. Text: Martin Ruisl

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.