Nová Honda City

Honda predstaví starému kontinentu nový model kompaktného City. Európsky debut si auto odslúži na októbrovom autosalóne v Istanbule.
Vydané, zverejnil
Štylisticky vyváženejší dizajn malého sedanu nadväzuje na väčší model Accord. Na európskom trhu sa o zábavu za volantom bude starať nový motor 1.4 vybavený systémom variabilného časovania ventilov i-VTEC. Nový agregát, ktorý si našiel uplatnenie aj v Honde Jazz, má výkon 74 kW (100 k). V spolupráci so šesťstupňovou robotizovanou prevodovkou, ktorú možno ovládať aj tlačidlami pod volantom, zrýchli z 0 na 100 km/h za 14,7 sekundy. S päťstupňovým manuálnym radením zvláda túto disciplínu za 11,8 sekundy. Honda sľubuje, že City bude disponovať kvalitnejším spracovaním a lepšími materiálmi v interiéri. Kabína má poskytovať lepšie odhlučnenie a byť priestorovo ústretovejšia k posádke. Do batožinového priestoru by sa údajne malo zmestiť viac nákladu, čím by City získalo ešte praktickejšie využitie. Honda City meria 4395 mm na dĺžku a 1470 mm na šírku. O zaháňanie únavy za volantom sa bude starať vynovená audio sústava s možnosťou pripojenia iPodu a lepším ozvučením. City nebude k dispozícii na všetkých európskych trhoch. Kúpiť sa bude dať len vo vybraných krajinách od januára 2009.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.