SPONZOROM AKTUALÍT NA AUTOVINÁCH JE

Carlsson pre Smart Fortwo

Druhá generácia kultového modelu Smart Fortwo sa dočkala balíka tuningových úprav a prvkov od známeho mercedesáckeho ladiča.

Vydané , zverejnil

Ponuka tuningu sa začína „od podlahy“, teda špeciálnymi diskami z ľahkej zliatiny. Konkrétne môžete svoj Smart vylepšiť o disky dizajnu Carlsson 1/11 Evo BE. Súprava pozostáva z diskov rozmeru 7Jx16 na prednú a 7,5Jx17 palcov na zadnú nápravu. Dopredu Carlsson odporúča pneumatiky veľkosti 195/46 R16, dozadu 205/40 R17 alebo 215/35 R17.

Ak by ste mali pocit, že sa vaše štandardné Fortwo vznáša príliš vysoko nad zemou, kúpte si u Carlssona sadu pružín, ktorá vám ho spustí o 25 bližšie k asfaltu. Táto úprava, spolu so spomenutým preobutím, vraj okrem iného prispeje predovšetkým k podstatnému zníženiu nedotáčavosti pri vjazde do ostrých zákrut.

Myslelo sa aj na aerodynamiku. Ku štandardnému nárazníku si môžete pripevniť nový polyuretánový predný spojler s nerezovou mrežovanou výplňou a chrómom lemovanými hmlovkami. Vzadu môže takisto pribudnúť kvalitný OEM polyuretán, formovaný do tvaru difúzora, kombinovaný s koncovkami z nerezu: štyrmi pre turbomotor s výkonom 84 koní (62 kW) alebo jednoduchou pre slabšie verzie. Tieto upravené koncovky výfukov sú k dispozícii iba pre benzínové alternatívy modelu Smart Fortwo.

Z interiérových úprav sú momentálne štandardne k dispozícii hliníková sada pedálov a rukoväť ručnej brzdy. Na želanie vám však Carlsson dokáže vystrúhať do kabíny aj doplnky zo špeciálnych materiálov, tkanín a kože.

Vydané , zverejnil

Pokračujte na ďalší príspevok »