Carlsson pre Smart Fortwo

Druhá generácia kultového modelu Smart Fortwo sa dočkala balíka tuningových úprav a prvkov od známeho mercedesáckeho ladiča.
Vydané, zverejnil
Ponuka tuningu sa začína „od podlahy“, teda špeciálnymi diskami z ľahkej zliatiny. Konkrétne môžete svoj Smart vylepšiť o disky dizajnu Carlsson 1/11 Evo BE. Súprava pozostáva z diskov rozmeru 7Jx16 na prednú a 7,5Jx17 palcov na zadnú nápravu. Dopredu Carlsson odporúča pneumatiky veľkosti 195/46 R16, dozadu 205/40 R17 alebo 215/35 R17. Ak by ste mali pocit, že sa vaše štandardné Fortwo vznáša príliš vysoko nad zemou, kúpte si u Carlssona sadu pružín, ktorá vám ho spustí o 25 bližšie k asfaltu. Táto úprava, spolu so spomenutým preobutím, vraj okrem iného prispeje predovšetkým k podstatnému zníženiu nedotáčavosti pri vjazde do ostrých zákrut. Myslelo sa aj na aerodynamiku. Ku štandardnému nárazníku si môžete pripevniť nový polyuretánový predný spojler s nerezovou mrežovanou výplňou a chrómom lemovanými hmlovkami. Vzadu môže takisto pribudnúť kvalitný OEM polyuretán, formovaný do tvaru difúzora, kombinovaný s koncovkami z nerezu: štyrmi pre turbomotor s výkonom 84 koní (62 kW) alebo jednoduchou pre slabšie verzie. Tieto upravené koncovky výfukov sú k dispozícii iba pre benzínové alternatívy modelu Smart Fortwo. Z interiérových úprav sú momentálne štandardne k dispozícii hliníková sada pedálov a rukoväť ručnej brzdy. Na želanie vám však Carlsson dokáže vystrúhať do kabíny aj doplnky zo špeciálnych materiálov, tkanín a kože.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.