SPONZOROM AKTUALÍT NA AUTOVINÁCH JE

Diamantový Lotus Europa

S výročiami automobiliek sa v tomto roku roztrhlo vrece. V tieni stovky koncernu GM či šesťdesiatky Porsche oslavuje aj britský Lotus.

Vydané , zverejnil

V manželskom živote znamenajú diamanty 60 rokov. Presne toľko oslavuje aj britský výrobca športových automobilov Lotus. Malá automobilka, ktorú svojho času preslávili predovšetkým úspechy na pretekových okruhoch, zažívala turbulentné časy. Predovšetkým začiatok deväťdesiatych rokov, kedy sa značka stiahla aj z tradičného teritória Formule 1 a vystriedala niekoľko vlastníkov. Momentálne ju drží v rukách malajzijsky koncern Proton. Firmu tvoria dve divízie: výrobná a konzultačná, pričom tá druhá spolupracuje pri vývoji s najväčšími svetovými automobilkami.

Na oslavu výročia vznikla v dielňach Lotusu unikátna verzia modelu Europa. Zvonka auto vyzerá ako posypané diamantmi, je to však len ilúzia. V lakovni totiž do čiernej farby prisypali trošku rozbitého skla, čo vytvára tento zaujímavý optický efekt. Karoséria je zvlášť vyleštená a dokonalý efekt dopĺňajú zatmavené okná a čierno-strieborné disky kolies. Logá Lotus sú vykladané skutočnými diamantmi. Interiér je obšitý najkvalitnejšou kožou. Diamanty nájdete aj v hlavici radiacej páky, ovládacích prvkoch či prístrojoch. Vsadené sú do čiernych kovových plôch, na niektorých miestach sú nasvietené LED diódami pre ešte výraznejší efekt. Technicky ide o verziu SE s prepĺňaným dvojlitrom s výkonom 165 kW (225 k).

Auto má deklarovanú hodnotu 150 000 libier, pričom diamanty predstavujú približne 111 000 libier.

Vydané , zverejnil

Pokračujte na ďalší príspevok »