Prestavajte si auto na vodík

Ceny palív stúpajú, zásoby ropy sa míňajú, preto sa čoraz častejšie dostávajú k slovu alternatívne palivá. Väčšinu spaľovacích agregátov nie je problém presvedčiť na konzumáciu zemného plynu, britskí vedci však vynašli možnosť ďalšej prestavby.
Vydané, zverejnil
Vedci na univerzite v Sunderlande dokázali prerobiť sériový Nissan Almera na vodíkový pohon. Údajne je takáto prestavba možná na akomkoľvek aute, pretože je založená na podobnom princípe, ako prestavba na pohon skvapalneným zemným plynom. Dokonca aj náklady sú porovnateľné. Projekt HyPower používa komponenty určené pre prestavbu na zemný plyn od firmy Lambda One Autogas. Dopĺňa ich nádrž na skvapalnený vodík. Na jej naplnenie stačí 5 minút a dojazd je vraj dostatočný. Vedci teraz plánujú ďalšie testovanie a optimalizáciu niektorých procesov, aby sa tento produkt mohol masovejšie rozšíriť.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.