Fiat bude vyrábať v Srbsku

Srbsko sa dohodlo s talianskou automobilkou Fiat na spolupráci. Obidve strany postavia spoločnú fabriku na výrobu vozidiel, ktorá by mala už v budúcom roku vyrobiť 200 000 áut.
Vydané, zverejnil
Za 700 miliónov eur bude Fiat vlastniť 70% balík akcií novej továrne, ktorej produkty budú určené zväčša na export. Ďalších 300 miliónov eur zaplatí srbská vláda. O portfóliu výrobkov sa zatiaľ rokuje, no Srbi majú záujem o presunutie Fiatu 500 a Grande Punto z Poľska k nim. Vychádzajúc z iných úvah, sa bude v novovzniknutom podniku vyrábať celkom nový model. Podľa dohody zúčastnených strán, by zrejme mala zaniknúť srbská automobilka Zastava, ktorá už má s Fiatom zmluvu, na základe ktorej v Srbsku vyrába Punto minulej generácie.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.