Mercedes S400 BlueHYBRID

Zelená (alebo skôr modrá) vlna už dávnejšie zasiahla aj produkty značky Mercedes-Benz. Po úsporných balíkoch BlueEFFICIENCY a ekologických úpravách BlueTEC teraz prichádza BlueHYBRID.
Vydané, zverejnil
V triede S debutuje prvý hybridný model s trojcípou hviezdou. Jeho srdcom je prepracovaný 3,5-litrový šesťvalec z modelu S350 s variabilným časovaním ventilov s výkonom 205 kW (279 k), ktorý dopĺňa elektromotor s výkonom 15 kW (20 k). Spolu dokážu vyvinúť krútiaci moment 385 Nm pri spotrebe 7,9 litra benzínu na 100 km. Napriek ekologickému zameraniu nie je hodnota emisii CO2 190 g/km oslnivá. Poteší však dynamika, výrobca deklaruje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,2 sekundy a maximálnu rýchlosť musí elektronika limitovať na 250 km/h. Technickou špecialitou systému sú lítium-iónové batérie, ktoré boli prvý krát optimalizované pre použitie v takomto automobile. Kompaktný rozmer akumulátora dovolil inžinierom uložiť ho na miesto tradičného akumulátora, pričom okrem hybridného pohonu je odtiaľto napájaná celá elektrická sústava vozidla. Dobíjanie samozrejme prebieha aj rekuperáciou brzdnej energie. Súčasťou hybridného ústrojenstva je modifikovaná prevodovka 7G-TRONIC. Upravený bol predovšetkým softvér riadiacej jednotky a pridané bolo nezávislé olejové čerpadlo pre zaistenie mazania aj pri vypnutom spaľovacom motore. Ďalšiu úsporu paliva prináša štart-stop systém, ktorý je schopný vypnúť motor už počas brzdenia. Stačí ak pri spomaľovaní rýchlosť klesne pod 15 km/h. Systém je však inteligentný a vie, kedy túto funkciu automaticky deaktivovať. Štartovanie má na starosti elektromotor, takže tento proces je mimoriadne hladký a efektívny. Hmotnosť systému je 75 kilogramov a šikovným rozmiestnením komponentov sa konštruktérom podarilo neobmedziť komfort pasažierov. Celý systém je možné, podobne ako u konkurencie, sledovať na samostatnom displeji uprostred prístrojového panelu. Štart predaja v Európe je plánovaný na jún 2009, zámorské trhy budú obslúžené koncom leta.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.