Luxusný sedan na elektrinu

Americký výrobca elektromobilov, Tesla Motors, plánuje rozšíriť svoj výrobný program o elektromotorom poháňaný luxusný sedan.
Vydané, zverejnil
Novinka sa bude volať Model S, čo asi nespôsobí veľa radosti v Stuttgarte. Projekt si vyžiada investíciu 250 miliónov dolárov, ktoré skončia v novej továrni pri súčasnom sídle v San Carlos. Vedenie firmy sa zatiaľ presťahuje do nového objektu v San Jose. Súčasný model Roadster sa vyrába v halách firmy Lotus v Anglicku. Nový sedan je určený pre piatich pasažierov a jeho lítium-iónové batérie ho udržia pri živote približne 390 kilometrov. Základná cena by mala byť 60 000 dolárov. Prvé sériové kusy by mali byť k dispozícii v roku 2010.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.