Jubilejná Kia smeruje do Rakúska

Kórejská automobilka Kia vyrobila od spustenia výroby 300 tisíc vozidiel. Jubilejným autom sa stala Kia cee´d_sw v bledomodrej farbe a s naftovým motorom.
Vydané, zverejnil
Montážna linka v Tepličke nad Váhom prvýkrát pocítila pracovné nasadenie sériovej výroby v decembri 2006. Po necelých dvoch rokoch, 19. septembra 2008, zišla z montážnej linky jubilejná, 300 tisíca Kia. Česť byť oslávencom získalo obľúbené kombi cee´d\_sw, ktoré poháňa 1.6 litrový naftový motor. V štandardnej výbave s manuálnou prevodovkou a bledomodrým lakom si ho kúpil zákazník z Rakúska. Podľa prezidenta spoločnosti Kia Motors Slovakia In Kyu Bae, momentálne výroba dosahuje 98% efektivitu využitia liniek a na základe doterajších výsledkov, predpokladá splnenie výrobného plánu pre rok 2008. Do 22. septembra sa tento rok vyrobilo 150 tisíc automobilov, pričom najžiadanejšia sa stala práve kombi verzia modelu cee´d, ktorá si drží celkový podiel 35%. Prvenstvá v štatistikách si naďalej upevňujú: čierna farba a už spomínaný 1.6 litrový naftový agregát. Najväčším odberateľom „slovenských“ Kórejcov sa stalo Rusko, ktoré vykúpilo viac ako 19% vyrobených vozidiel. Za bývalou socialistickou krajinou v rebríčku najúspešnejších kupcov nasledujú, Veľká Británia a Nemecko, ktoré sa na predaji výrobkov spoločnosti Kia podieľajú rovnako 7%.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.