Renault Kangoo takmer zlyhal VIDEO

Francúzska automobilka Renault dostala od nemeckého autoklubu ADAC varovný list, v ktorom boli výsledky porovnávacieho testu. Model Kangoo sa pri ňom takmer prevrátil.
Vydané, zverejnil
Renault Kangoo 1.6 16V mal pri teste, vedeného podľa metodiky ADAC, vážne problémy. Stalo sa napriek tomu, že testované vozidlo malo nainštalovaný príplatkový stabilizačný systém. Na rozdiel od konkurencie (Citroën Berlingo, VW Caddy Life) sa vozidlo pri vyhýbaní prekážke postavilo na dve kolesá a nebyť rýchlej reakcie vodiča, prevrátilo by sa. Problémy by sa navyše zvýraznili, ak by malo auto na streche batožinu. Automobilka totiž uvádza až 100 kg nosnosť strechy, čo by mohlo viezť k prevráteniu aj pri nižších rýchlostiach. Autoklub ADAC oznámil túto skutočnosť výrobcovi, ktorý sľúbil, že urobí veľkú zvolávaciu akciu a vymení software v riadiacej jednotke stabilizačného systému. [VIDEO – link](http://www.adac.de/adactv/default.asp)

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.