Zbohom, Bentley…

Bentley sa lúči so svojim modelovým radom Arnage limitovanou sériou 150 kusov štvordverového sedanu s označením Final Series. V produkcii automobilky tak ostanú len vozidlá Bentley používajúce techniku VW. Je to ešte Bentley?
Vydané, zverejnil
Luxusná limuzína sa vyrábala 10 rokov, pričom značka v tomto roku oslavuje tiež svoje 90. výročie a 50 rokov motora V8, ktorý poháňa aj Arnage. V podstate ide o kombináciu techniky výkonnej verzie R, luxusu verzie T a štylistických prvkov kupé Brooklands. Tá je ručne poskladaná do unikátnej limuzíny, ktorú poháňa agregát 6,75 V8 s dvojitým prepĺňaním turbodúchadlom s výkonom 373 kW (507 k) a krútiacim momentom 1000 Nm. S týmito číslami si hravo poradí šesťstupňová automatická prevodovka ZF, ktorá ich prenáša na zadné kolesá. Arnage Final Series využíva podvozok športovej verzie T s adaptívnymi tlmičmi a reguláciou svetlej výšky. Na 20-palcových diskoch sú obuté pneumatiky rozmer 255/40 ZR20 od Pirelli, ktoré obúva aj kupé Brooklands. Temperament so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 5,5 s a maximálkou 288 km/h skrotia karbónovo-silikónové kotúčové brzdy s rozmermi 420 x 40 mm vpredu a 356 x 28 mm vzadu, čo sú najväčšie kotúče na sériovom automobile. Osempiestikové strmene nikoho neprekvapia. Unikátom na maske chladiča Final Series je zasúvacia soška letiaceho B. Vonkajšie úpravy tiež obsahujú špeciálne mriežky, chrómované veko nádrže, znížený predný nárazník a dvojité koncovky výfuku. V interiéri nájdete aj malý bar s ploskačkou a pohárikmi, dáždniky s drevenými rúčkami alebo piknikové stolíky. Audiosústava od firmy Naim ponúka slot pre SD kartu a možnosť pripojiť iPod. Dvakrát prešívaná koža na každom rohu je samozrejmosťou. Na výber je až 42 exteriérových farieb a 25 prevedení interiéru s takmer neobmedzenou kombináciou možností. Celé auto sa vyrába ručne v dielňach v Crewe a na viacerých miestach je označené plaketou Final Series. Navyše každý motor nesie podpis vedúceho zmeny, ktorá ho skompletizovala.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.