Mercedes SLR McLaren Roadster 722 S

Mercedes pripravil vrcholnú verziu svojho špičkového roadsteru SLR McLaren s legendárnym označením 722 S.
Vydané, zverejnil
Nebolo to tak dávno, kedy sa s touto nálepkou predstavilo kupé, z ktorého bol odvodený aj pretekový špeciál. Roadster disponuje v princípe rovnakou technikou. To znamená tvrdší podvozok znížený o 10 mm, 19-palcové disky kolies skrývajúce masívne karbónovo-keramické brzdy, upravená aerodynamika a kompresorom prepĺňaný osemvalec 5.5 od AMG s výkonom 478 kW (650 k) a krútiacim momentom 820 Nm. Takýto výkon vám poriadne vyfúka frizúru, na stovku stačí tomuto autu s plátennou strechou len 3,7 sekundy a maximum je 335 km/h. Tieto hodnoty sú len o málo horšie ako v prípade kupé 722 Edition. Citeľným rozdielom je strecha, ktorá sa hydraulicky zloží za 10 sekúnd. Mercedes tvrdí, že bez strechy sa dá ísť rýchlosťou až 200 km/h. Predná časť strechy je vystužená hliníkom, aby bolo možné dosiahnuť maximálnu rýchlosť. Exkluzívny kožený interiér dostal červené akcenty. Vyrobených bude 150 kusov.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.