BMW Concept X1

Podľa očakávania sa parížsky autosalón stal miestom náhľadu na nové kompaktné SUV od BMW. Budúci model X1 sa predstavil ako atraktívny koncept.
Vydané, zverejnil
Model X1 bude situovaný pod X3 a mal by do roka zamotať hlavy predovšetkým vo Wolfsburgu a Kolíne. Konceptom testuje BMW predovšetkým dizajn nového modelu pričom k slovu sa dostávajú tradičné štylistické prvky. Chris Bangle a jeho tím stavil na 3D efekty, ktoré vznikajú kombináciou viacerých línii. Robustnosť auta podporujú 19-palcové disky kolies. Štúdia stojí na podvozku s rázvorom 2760 mm, vonkajšie rozmery sú (d x š x v) 4457 x 1789 x 1535 mm. Auto je teda evidentne menšie ako X3, no rozdiel v rázvoroch je len 35 mm. To naznačuje, že nová generácia X3 bude citeľne väčšia než súčasný model. K technike pohonu X1 sa BMW nevyjadrilo, sľubuje však to najmodernejšie zo svojej dielne. Preto predpokladáme, že všetky verzie budú mať pohon xDrive.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.