Renault Mégane Trophy

Spolu s novým Renaultom Mégane sa predstavil aj špeciál pre značkový seriál Mégane Trophy, ktorý sa jazdí ako sprievodné podujatie World Series by Renault.
Vydané, zverejnil
Podobne ako predchodca aj toto auto je v podstate len siluetou modelu Mégane a so sériovým modelom má pramálo spoločné. Konkrétne len svetlá a čelné sklo. Základ tvorí rúrkový rám, na ktorom je prichytená plastová karoséria. Špeciál pracuje podvozkovou aerodynamikou, ktorú majú na svedomí predný splitter a zadný difúzor. Úpravami sa oproti predchádzajúcemu modelu podarilo získať o 20 % viac prítlaku, o 15 % menej odporu vzduchu. Modifikované nasávanie motora 3.5 V6 sa postaralo o vyšší výkon 265 kW (360 k), pričom Renault tiež predĺžil jeho životnosť na 5500 km. Nový Renault Mégane Trophy bude tiež k dispozícii ako prestavbový kit na starú verziu. Modifikácie bude mať na starosti továreň Alpine v Dieppe. Text: Martin Ruisl

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.