Toyota Urban Cruiser: z Paríža priamo na Slovensko

Návštevníci parížskeho autosalónu si ešte ani poriadne nestihli pozrieť nový model Toyota Urban Cruiser, slovenský importér už stihol postrašiť konkurenciu. Má sa Nissan Qashqai čoho báť?
Vydané, zverejnil
Treťou hviezdou expozície japonskej automobilky Toyota na autosalóne v Paríži je malé SUV Urban Cruiser, ktoré automobilka už predvádzala v Ženeve. Odvtedy sme sa však veľa o ňom nedozvedeli. Časy sa ale menia a tak prichádza robustný drobec pre mestskú džungľu s dĺžkou 3930 mm, šírkou 1725 mm, výškou 1540 mm a rázvorom 2460 mm. Ponuku pohonných jednotiek tvorí novinka 1.33 Dual VVT-i so štart-stop systémom, ktorá sa kombinuje so šesťstupňovou prevodovokou a pohonom predných kolies a diesel 1.4 D4-D, taktiež so šesťstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Slovenský importér Toyoty, krátko po otvorení parížskeho autosalónu, oznámil, že model Urban Cruiser príde čoskoro aj na slovenský trh. Presnejší dátum a ani ceny zatiaľ nie sú známe. Tak či onak, Nissan Qashqai sa môže tešiť na pravdepodobne zdatného konkurenta.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.