Podvodníkov v autobazároch pribúda

Podľa štatistík veľkých autobazárov sa, od mája tohto roka, výrazne zvýšil počet pokusov s podvodmi pri nákupe automobilov na úver či lízing. Negatívny trend sa týka najmä Bratislavského kraja a južného Slovenska.
Vydané, zverejnil
Podvodníci využívajú nastrčené „biele kone,“ ľudí v ťažkej životnej situácii, narkomanov či bezdomovcov. Tí sa snažia kúpiť vybrané vozidlo na lízing alebo úver. „Ak im na podvod neprídeme, auto sa podvodníkovi podarí kúpiť, okamžite ho odvezie objednávateľovi, ktorý mu vyplatí maximálne tisíc korún, hovorí Miroslava Ryšková z AAA AUTO. Splátky za lízing alebo úver samozrejme potom už nikto neplatí a autobazáru tak vzniká nemalá škoda. Existujú prípady, keď autobazár spolupracoval s Políciou a podarilo sa odhaliť podvod. Kvôli premyslenému systému podvodníkov však týchto prípadov nie je veľa. Autá, ktoré sú týmto podvodným spôsobom kúpené, potom končia s falošnými dokladmi na zahraničných trhoch alebo sú rozpredané na súčiastky. Podľa štatistík veľkopredajcov s ojazdenými autami bol tohtoročný nárast týchto podvodov o 30 – 50 %. Problémom s podvodníkmi sa nevyhla ani České republika, kde je evidovaných niekoľko desiatok prípadov mesačne.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.