Tajné: Nové BMW radu 5

Mníchovská odpoveď na facelift Audi A6 a novú generáciu Mercedesu triedy E na seba nenechá dlho čakať, nové BMW radu 5 s interným označením F10 sa už intenzívne vyvíja.
Vydané, zverejnil
Podľa zákulisných informácii by auto malo byť dizajnované v štýle novej sedmičky, čiže konzervatívnejšie ako súčasná generácia. BMW pravdepodobne predĺži rázvor, čo spolu so širším rozchodom a nižšou celkovou výškou bude mať pozitívny vplyv na už beztak vynikajúcu stabilitu auta. Pod kapotou sa neočakávajú výraznejšie prekvapenia, BMW vytiahne svoje prepĺňané tromfy ako radový šesťvalec 3.0 Twin Turbo, nový špičkový osemvalec 4.4 Twin Turbo či nový trojlitrový diesel, ktorý spĺňa emisnú normu Euro 5. Ponuka prevodoviek by mala ostať bez výraznejších zmien, pri silnejších agregátoch bude automobilka určite preferovať automatiku. Okrem tradičného pohonu zadných kolies nájde v novej päťke uplatnenie aj pohon všetkých kolies xDrive, možno aj s novým technologickým balíkom Dynamic Performance Control. Nová generácia rozhrania iDrive s možnosťou pripojenia na internet je samozrejmosťou. Foto: Automedia Retuše: Christian Schulte

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.