Európske Auto roka 2009 má finalistov

Sedem automobilov je vo finále, celkového víťaza spoznáme 17. novembra. Kto to bude pre rok 2009?
Vydané, zverejnil
Do prvého výberu sa tento rok dostalo 38 vozidiel. Každé z nich muselo splniť základné kritéria: auto sa predáva minimálne v piatich európskych krajinách, je na trhu maximálne 12 mesiacov pred vyhlásením výsledkov ankety a ich predalo sa ho viac než 5000 kusov. V ankete rozhoduje porota zložená z 53 motoristických novinárov z 23 európskych krajín. Tí zo všetkých kandidátov vybrali 7 finalistov, ktorí sa o triumf pobijú v najbližších dňoch. Finalisti a najmä celkový víťaz musí čo najviac spĺňať mix dostatočného pohodlia, bezpečnosti, ohľaduplnosti k životnému prostrediu, ekonomickej prevádzky a funkčnosti. Jedným zo želiezok v ohni automobilových účastníkov je ich dizajn, ktorý môže pri ťažkom rozhodovaní dopomôcť k víťazstvu. Anketa sa koná od roku 1964 a pri jej zrode stálo sedem európskych časopisov: Auto (Taliansko), Autovisie (Holandsko), Vi Bilägare (Švédsko), Stern (Nemecko), Autocar (Veľká Británia), L’Automobile Magazine (Francúzsko) a Autopista (Španielsko). Prvým víťazom sa stal Rover 2000. Finalistov pre rok 2009 nájdete v tabuľke. Európske Auto roka 2009 – Finalisti1.Alfa Romeo MiTo2.Citroën C53.Ford Fiesta4.Opel Insignia5.Renault Mégane6.Škoda Superb7.Volkswagen Golf VI Kto bude podľa vás víťazom? Aké auto by ste si vybrali vy, ak by ste sedeli v porote? Dajte hlas svojmu favoritovi v ankete na www.autoviny.sk.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.