SPONZOROM AKTUALÍT NA AUTOVINÁCH JE

Európske Auto roka 2009 má finalistov

Sedem automobilov je vo finále, celkového víťaza spoznáme 17. novembra. Kto to bude pre rok 2009?

Vydané , zverejnil

Do prvého výberu sa tento rok dostalo 38 vozidiel. Každé z nich muselo splniť základné kritéria: auto sa predáva minimálne v piatich európskych krajinách, je na trhu maximálne 12 mesiacov pred vyhlásením výsledkov ankety a ich predalo sa ho viac než 5000 kusov.

V ankete rozhoduje porota zložená z 53 motoristických novinárov z 23 európskych krajín. Tí zo všetkých kandidátov vybrali 7 finalistov, ktorí sa o triumf pobijú v najbližších dňoch. Finalisti a najmä celkový víťaz musí čo najviac spĺňať mix dostatočného pohodlia, bezpečnosti, ohľaduplnosti k životnému prostrediu, ekonomickej prevádzky a funkčnosti. Jedným zo želiezok v ohni automobilových účastníkov je ich dizajn, ktorý môže pri ťažkom rozhodovaní dopomôcť k víťazstvu.

Anketa sa koná od roku 1964 a pri jej zrode stálo sedem európskych časopisov: Auto (Taliansko), Autovisie (Holandsko), Vi Bilägare (Švédsko), Stern (Nemecko), Autocar (Veľká Británia), L’Automobile Magazine (Francúzsko) a Autopista (Španielsko). Prvým víťazom sa stal Rover 2000. Finalistov pre rok 2009 nájdete v tabuľke.

Európske Auto roka 2009 – Finalisti1.Alfa Romeo MiTo2.Citroën C53.Ford Fiesta4.Opel Insignia5.Renault Mégane6.Škoda Superb7.Volkswagen Golf VI

Kto bude podľa vás víťazom? Aké auto by ste si vybrali vy, ak by ste sedeli v porote? Dajte hlas svojmu favoritovi v ankete na www.autoviny.sk.

Vydané , zverejnil

Pokračujte na ďalší príspevok »