Vodiči nezabudnite na povinné svietenie!

Od zajtra musia byť na vozidlách povinne rozsvietené stretávacie svetlá aj za bieleho dňa. Táto povinnosť by sa mala skončiť v marci, lenže prichádza nový zákon o cestnej premávke s celoročným svietením.
Vydané, zverejnil
Nastalo obdobie, keď všetci vodiči povinne musia rozvietiť stretávacie svetlá aj za dňa. Podľa platného zákona o cestnej premávke to platí pre obdobie od 15. októbra do 15. marca, čiže od stredy. No pravdepodobne sa toto obdobie v nadchádzajúcej sezóne neskončí a predĺži sa na dobu neurčitú. Nový zákon o cestnej premávke totiž zavádza povinné celoročné svietenie. Pre mnohých vodičov to neznamená nič nové, pretože najmä v Bratislave drvivá väčšina vozidiel už jazdí s rozsvietenými svetlami celý rok. Týka sa to nielen novších modelov, kde sa svetlá zapínajú automaticky, ale aj nejeden majiteľ staršieho auta si dá tu námahu a urobí jeden pohyb naviac. Na druhej strane je potešujúce, že nový zákon akceptuje aj úsporné denné svetlá. Zákon sa po mnohých peripetiách opäť dostal do parlamentu. Na októbrovej schôdzi bude prvé čítanie, druhé a tretie na novembrovej. Ak bude schválený, mal by začať platiť od 1. februára. Podľa hovorcu ministerstva vnútra Erika Tomáša zákon prichádza do parlamentu v nezmenej podobe, vypadli z neho iba ustanovenia, proti ktorým mal námietky prezident, čiže ustanovenia o diaľniciach a súkromných skúšobných komisároch. Text: Soňa Zverková

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.