SPONZOROM AKTUALÍT NA AUTOVINÁCH JE

Vodiči nezabudnite na povinné svietenie!

Od zajtra musia byť na vozidlách povinne rozsvietené stretávacie svetlá aj za bieleho dňa. Táto povinnosť by sa mala skončiť v marci, lenže prichádza nový zákon o cestnej premávke s celoročným svietením.

Vydané , zverejnil

Nastalo obdobie, keď všetci vodiči povinne musia rozvietiť stretávacie svetlá aj za dňa. Podľa platného zákona o cestnej premávke to platí pre obdobie od 15. októbra do 15. marca, čiže od stredy. No pravdepodobne sa toto obdobie v nadchádzajúcej sezóne neskončí a predĺži sa na dobu neurčitú.

Nový zákon o cestnej premávke totiž zavádza povinné celoročné svietenie. Pre mnohých vodičov to neznamená nič nové, pretože najmä v Bratislave drvivá väčšina vozidiel už jazdí s rozsvietenými svetlami celý rok. Týka sa to nielen novších modelov, kde sa svetlá zapínajú automaticky, ale aj nejeden majiteľ staršieho auta si dá tu námahu a urobí jeden pohyb naviac. Na druhej strane je potešujúce, že nový zákon akceptuje aj úsporné denné svetlá.

Zákon sa po mnohých peripetiách opäť dostal do parlamentu. Na októbrovej schôdzi bude prvé čítanie, druhé a tretie na novembrovej. Ak bude schválený, mal by začať platiť od 1. februára. Podľa hovorcu ministerstva vnútra Erika Tomáša zákon prichádza do parlamentu v nezmenej podobe, vypadli z neho iba ustanovenia, proti ktorým mal námietky prezident, čiže ustanovenia o diaľniciach a súkromných skúšobných komisároch.

Text: Soňa Zverková

Vydané , zverejnil

Pokračujte na ďalší príspevok »