Mazda faceliftovala pick-up BT-50

Pracant v ponuke značky Mazda sa predstavil vo faceliftovanej podobe. Zmeny sa zamerali predovšetkým na zlepšenie komfortu.
Vydané, zverejnil
Inovovaná Mazda BT-50 sa zvonka zmenila len minimálne. Vyrába sa stále s troma druhmi kabíny: štandardnou dvojdverovou, predĺženou 2+2-dverovou s dverami otvárajúcimi sa od seba a dlhou štvordverovou. Spoločnou zmenou je predná časť s výraznejšími tvarmi, ktoré dodávajú maskulínnejši výraz. Upravené boli aj zadné svetlá. Vnútri potešia nové materiály a podsvietenie, ktoré by BT-50 mali priblížiť viac k bežným automobilom. Za príplatok je teraz k dispozícii aj kožené čalúnenie. Pod kapotu je v ponuke len naftový motor 2.5 MZR CD s výkonom 105 kW (143 k), ktorý je spriahnutý s päťstupňovou manuálnou prevodovkou doplnenou redukčnou prevodovkou a diferenciálom so zvýšenou svornosťou. Základná verzia má poháňané len zadné kolesá, zapínateľný pohon všetkých kolies je za príplatok. Podvozok s tuhou zadnou nápravou sa výraznejšie nezmenil, nastavenie tlmičov je trochu komfortnejšie. Modely s pohonom všetkých kolies dostali účinnejšie predné kotúčové brzdy. Vzadu ostávajú naďalej bubny.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.