Tuning: Seat Ibiza JE Design

Po veľmi rýchlej reakcii na prvú päťdverovú verziu sa ladič JE Design poponáhľal aj s tuningom aj pre trojdverovú Ibizu Sports Coupé. Jeho program pre úpravy tohto modelu je teda už kompletný.
Vydané, zverejnil
Pre priaznivcov vizuálnej individualizácie so silným športovým akcentom je určený rozsiahly body kit JE Design. Obsahuje okrem iného predný spojler, modifikovanú mrežu chladiča, „mračítka“ nad prednými svetlami, bočné prahové nástavce, strešný spojler a nástavec pod zadným nárazníkom s karbónovým dizajnom. Tieto prvky sú k dispozícii pre trojdverovú aj päťdverovú Ibizu. Pre niekoho by spomenutý dizajnový modifikačný arzenál mohol byť ešte stále málo, a tak sa JE Design rozhodol ísť do extrému a vybavil červeného päťdveráka (pozri obrázky) dvíhacími krídlovými dverami v štýle Lamborghini. K tomu pridáva ešte extra špeciálne akrylové pláty s dizajnom „Bocanegra look“ na streche aj predných partiách a centrálne umiestnenú trapézovitú koncovku výfuku z nehrdzavejúcej ocele. Bez toho, aby ste museli siahať na sériové tlmiče, vám prvky JE Design dokážu zariadiť spustenie auta až o 35 mm bližšie k zemi, pomocou špeciálnych krátkych športových pružín. K dispozícii sú pre obe karosárske verzie nového Seatu Ibiza. Stále málo? Tak nech sa páči: pokles až o 65 mm (!) vďaka podvozku KW z nehrdzavejúcej ocele. Chcete vidieť ako to vyzerá? Pozrite si v galérii obrázky červeného päťdveráku. Tuning by nebol tuningom bez „iných“ kolies. JE Design na ne samozrejme nezabúda a pre novú Ibizu ponúka kompletné sady diskov Multispoke a patričných pneumatík. V konkrétnych číslach to znamená buď 7 x 17´´ a 215/40 R17 alebo 7,5 x 18´´ a 215/35 R18. Povrchové úpravy diskov sú k dispozícii dve rôzne: buď „shadow silver“ alebo „black matt / lip silver“. Nie je to však len o vymódení navonok, zmeny sa môžu diať aj pod povrchom: JE Design ponúka zvýšenie výkonu motora 1.9 TDI z pôvodných 77 kW (105 k) na 96 kW (130 k). To vyženie maximálnu rýchlosť z pôvodných 186 až na 198 km/h a skráti akceleráciu na stovku z 11,1 na rovných 10 sekúnd.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.