Decentné vylepšenia pre Fiat Grande Punto

Približne v polovici životného cyklu prichádza oživenie pre populárneho zástupcu segmentu malých automobilov Fiat Grande Punto. Výrobca sa zameral predovšetkým na výbavu.
Vydané, zverejnil
Po novom sú k dispozícii štyri stupne Active, Dynamic, Sport a Racing pričom verzia Dynamic využíva vizuál ConfortLife a Sport a Dynamic sa skrývajú pod zovňajškom SportLife. Rozdiely sú najviditeľnejšie na mriežke chladiča. Športové verzie dostali aj nové disky, zatmavené svetlá a možnosť výraznej vonkajšej individualizácie. K dispozícii je množstvo originálnych polepov, viacero krytov spätných zrkadiel či povrchových úprav kľúčov. Rozdiely sú citeľné aj v interiéri, kde športovejšie modely dostali povrch palubnej dosky imitujúci karbón, športové sedadlá a niektoré kožené doplnky. Naopak komfortné verzie majú hodnotnejšie pôsobiaci interiér s chrómovými akcentami. Po technickej stránke je najdôležitejšou novinkou motor 1.6 MTJ vo výkonovej verzii 88 kW (120 k) kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Fiat tiež ponúka do každej verzie pomocnú elektroniku v podobe ESP. Systém sa štandardne kombinuje s asistentom pre rozjazd do kopca a elektronikou regulujúcou silu motora. Okrem verzie Sport 1.4 T-Jet je ale táto elektronika k dispozícii len za príplatok.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.