GM a Ford zverejnili výsledky

Sezóna štvrťročných správ je v plnom prúde, teraz prišli na rad General Motors a Ford. Najväčšie starosti vyvolávajú klesajúce hotovostné rezervy.
Vydané, zverejnil
GM vykázal hrubú stratu 4,2 miliardy dolárov, vďaka jednorazovým ziskom sa však napokon čisté mínus ustálilo na hodnote 2,5 miliardy dolárov. I keď ide o vysoké číslo, v porovnaní s 39 miliardami dolárov v druhom štvrťroku je podstatne nižšie. Celkovo sa strata za tento rok vyšplhala na 21 miliárd dolárov. Štvrťročný obrat sa medziročne znížil o 13 percent na 37,9 miliardy dolárov, celosvetový predaj o 11 percent na 2,11 milióna áut. Situáciu zhoršuje najmä fakt, že GM splachuje miliardy doslova do kanála. V 3. kvartáli prišiel z hrozivo nízkych kapitálových rezerv takmer o sedem miliárd dolárov. Špekulácie o konkurze neutíchajú, vedenie GM a komunikačné odbory majú plné ruky práce s ich popieraním. Koncern sa postaral o skutočne honosný zastierací manéver. Hoci v USA mnohé továrne stoja alebo redukujú počet zamestnancov, GM za asistencie ruského prezidenta Dimitrija Medvedeva otvoril v Petrohrade novú fabriku v hodnote 300 miliónov dolárov s kapacitou 70-tisíc vozidiel. Spočiatku budú z pásov schádzať modely Chevrolet Captiva a Opel Antara, koncom budúceho roka sa pridá aj Chevrolet Cruze. Všetky sú určené predovšetkým pre ruský trh. Zdroj: Financial Times Deutschland, Handelsblatt Spracovala: Soňa Zverková

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.