Omladené Suzuki Grand Vitara

Model Suzuki Grand Vitara oslavuje desiate výročie a pri tej príležitosti ho výrobca podrobil miernej omladzovacej kúre.
Vydané, zverejnil
V exteriéri zaujmú predovšetkým nové smerovky umiestnené v spätných zrkadlách. Okrem nich sa zmenila mriežka chladiča a predný nárazník. V praxi to znamená o 30 mm dlhší predný previs. Grand Vitara dostala tiež nové 17-palcové disky z ľahkých zliatin. Pohľad do kabíny ponúka nový informačný displej v tachometri, ktorý ukazuje údaje o spotrebe, stave paliva v nádrži či zobrazuje varovania pre vodiča. Zjednodušilo sa ovládanie klimatizácie, pre lepší prehľad o jej činnosti pribudol samostatný displej. Pod kapotu päťdverovej verzie Grand Vitary pribudli dva nové benzínové motory. Radový štvorvalec 2.4i ponúka výkon 124 kW (168 k) pričom jeho spotreba je len o dve percentá vyššia než pri dvojlitri. Suzuki tento motor ponúka s päťstupňovou manuálnou alebo štvrostupňovou automatickou prevodovkou. Druhou novinkou je motor V6 s objemom 3,2 litra s výkonom 171 kW (232 k). Agregát je k dispozícii iba s päťstupňovou automatickou prevodovkou. Základné agregáty 1.6i (trojdverová verzia) resp. 2.0i (päťdverová verzia) a diesel 1.9 DDiS sa nezmenili.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.