Americký trh sa prepadol: Výsledky za rok 2008

V USA sa minulý rok trh s autami prepadol o 18 percent. Polepšili si len neamerické autá. Hyundai sa rozhodol vozidlá odkupovať späť.
Vydané, zverejnil
Finančná kríza sa výrazne podpísala pod úpadok automobilového trhu hlavne v USA. Koncoročný prepad sa dotkol všetkých automobilových značiek a poškodil aj tým, ktoré v začiatku roka 2008 vykazovali rast. Koncoročný účet v neprospech automobiliek bol nakoniec mínus 18 percent. Namiesto 16,1 milióna predaných vozidiel počas roka 2007 si zákazníkov našlo minulý rok len 13,2 milióna vozidiel. Podľa finančných analýz bude prepad pokračovať a dá sa očakávať, že tento rok sa predá len niečo okolo 10 miliónov vozidiel. Začiatok roka prial hlavne neamerických automobilkám, čo im pomohlo neskončiť rok v mínuse, napriek tomu, že ich rast kríza výrazne ohrozila či spomalila. Polepšili si Subaru, Kia, Mini a Rolls Royce. Na druhú stranu rebríčka sa postavila značka Chrysler, ktorej kríza odkrojila z výsledkov až 30 percent. S nepríjemným mínusom ukončili rok aj GM a Ford. Za nimi sa s o niečo menším prepadom umiestnili Mitsubishi, Jaguar, Land Rover a Porsche. Najhoršie dopadla značka Hummer, ktorá figuruje v štatistike s menej ako polovicou predaných áut oproti roku 2007. Pokračujúca kríza prihnala automobilku Hyundai k zvláštnemu riešeniu. Svojich zákazníkov láka na prísľub, že v prípade, ak si automobil kúpia u nich v USA a v priebehu roka stratia prácu alebo sa dostanú do platobnej neschopnosti, môžu ho vrátiť.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.