Toyotu nezastavila ani korona: Evans otestuje nový GR Yaris na Goodwoode Speedweek!

Hviezda rely tímu Toyota Elfyn Evans, ktorý aktuálne stojí na čele rebríčka pretekárskych jazdcov svetového šampionátu v rely, dočasne odloží kľúče od svojho Yarisu WRC, aby nový homologovaný GR Yaris verejne podrobil prvej skutočnej rely jazde vo Veľkej Británii.
Vydané, zverejnil
Nový model je čistokrvné športové vozidlo, postavené na skúsenostiach tímu Toyota Gazoo Racing z podujatí WRC. Evans sa v rámci festivalu Speedweek počas dvoch dní zúčastní siedmich superšpeciálok: 1. až 4. rýchlostná skúška sa uskutočnia vo štvrtok 15. októbra od 18 hod.; 5. až 7. rýchlostná skúška sú naplánované na piatok 16. októbra od 13:10. Na špeciálnych meraných úsekoch počas festivalu Speedweek sa stretnú vozidlá rely, ktoré reprezentujú takmer polstoročie WRC. V obmedzenom priestore pretekárskeho okruhu boli vytvorené dve eresky (severná a južná slučka), jazdené priamo na pretekárskej dráhe, vo vnútornej oblasti dráhy, na vozovke po obvode a v hlavnom tuneli pre vozidlá. Kombinácia rýchle prechádzaných zákrut, úzkych vlásočníc a náhlych zmien povrchu medzi asfaltom a šotolinou bude pre jazdcov neľahkou výzvou. [Ďalšie informácie o uvedenom podujatí a jeho účastníkoch nájdete tu](https://www.goodwood.com/grr/event-coverage/goodwood-speedweek/2020/8/super-special-competition-coming-to-speedweek/).
Elfyn Evans z tímu Toyota Gazoo Racing (WRC)
V nadväznosti na zrušenie Festivalu rýchlosti v Goodwoode (Goodwood Festival of Speed and Revival) z dôvodu pandémie koronavírusu bol usporiadaný festival Goodwood Speedweek, ktorý kombinuje prvky oboch podujatí do motoristického sviatku počas jedného víkendu. Fanúšikovia sa môžu tešiť na tri dny bezplatného živého vysielania akcie na okruhu prostredníctvom špeciálneho streamovacieho kanála, ako aj na prezentáciu festivalu Goodwood na sociálnych sieťach Twitter, Facebook a YouTube. Jedinečný športový model GR Yaris je postavený na novej podvozkovej platforme a poháňa ho úplne nový preplňovaný 1,6-litrový trojvalec s maximálnym výkonom 194 kW (261 k) a krútiacim momentom 360 Nm. Môže sa tiež pochváliť špeciálnym pohonom všetkých kolies GR-FOUR, vyvinutým na základe skúseností tímu Toyota Gazoo Racing v motoristických súťažiach. Toto výkonné vozidlo je zároveň veľmi ľahké (len 1 280 kg), vďaka čomu akceleruje z miesta na 100 km/h za 5,5 sekundy.

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.