Video z crashtestu: Kia Sorento získala od Euro NCAP päť hviezdičiek za bezpečnosť

Všetky tri varianty modelu Sorento – hybrid, plug-in hybrid aj verzia so vznetovým motorom – využívajú výhody karosérie z pokročilej vysokopevnej ocele
Vydané, zverejnil
* **Nové SUV Kia Sorento získalo od organizácie Euro NCAP najvyššie možné hodnotenie bezpečnosti** * **Všetky tri varianty modelu Sorento – hybrid, plug-in hybrid aj verzia so vznetovým motorom – využívajú výhody karosérie z pokročilej vysokopevnej ocele** * **Elektronický stabilizačný systém, systém riadenia stability vozidla a sedem airbagov v štandardnej výbave** * **Plug-in hybridná verzia modelu Sorento sa v Európe začne predávať v prvom štvrťroku 2021** Nové SUV Kia Sorento získalo od organizácie Euro NCAP najvyššie možné hodnotenie bezpečnosti. Celý modelový rad Sorento vrátane pripravovanej plug-in hybridnej verzie dostal od poprednej európskej nezávislej organizácie pre testovanie bezpečnosti maximálne hodnotenie päť hviezdičiek. Sorento dosiahlo 82 % za ochranu dospelých cestujúcich, 85 % za ochranu detských cestujúcich, 63 % za ochranu chodcov a 87 % v kategórii bezpečnostných asistenčných systémov. Organizácia Euro NCAP ocenila priestor pre cestujúcich, ktorý si počas zrážky zachoval stabilitu, ako aj schopnosť skvelo ochrániť všetky dôležité časti tela pri bočnom náraze do bariéry. Okrem toho získalo Sorento vysoké skóre za ochranu detských cestujúcich. Testovanie sedadiel a opierok hlavy preukázalo výbornú ochranu cestujúcich pred poranením krčnej chrbtice pri náraze zozadu. Asistent na predchádzanie čelným zrážkam, ktorý má Sorento v štandardnej výbave, zasa pomohol zabrániť nárazu vozidla počas testovania v kategórii bezpečnostných asistenčných systémov. K dobrému hodnoteniu bezpečnosti vozidla prispela **karoséria z pokročilej vysokopevnej ocele**, ktorá tvorí základ každého modelu Sorento a vyznačuje sa o 12,5 % vyššou torznou tuhosťou, než má vozidlo, ktoré sa v segmente modelu Sorento vníma ako to najlepšie z hľadiska bezpečnosti. Každé vozidlo má už v štandardnej výbave sedem airbagov vrátane nového predného stredového airbagu. Ide o inovačnú novinku, ktorá poskytuje cestujúcim na predných sedadlách dodatočnú ochranu hlavy. Všetky varianty modelu Sorento štandardne ponúkajú systém riadenia stability a elektronický stabilizačný systém od spoločnosti Kia, ktoré vodičom pomáhajú udržať vozidlo pod kontrolou pri brzdení a v zákrutách.
Hodnotenie bezpečnosti novej Kie Sorento v roku 2020 od EuroNCAP
### Aktívna a pasívna bezpečnosť s technicky vyspelými asistenčnými funkciami pre vodiča Nové Sorento má v ponuke najnovšie pokročilé asistenčné systémy pre vodiča od spoločnosti Kia. V závislosti od špecifikácie ponúka Sorento svojim majiteľom technológiu asistenta na predchádzanie čelnej zrážke s funkciou detekcie chodcov, cyklistov a vozidiel a funkciou odbočovania na križovatke (ktorá zaznamenáva protiidúce vozidlá pri odbočovaní cez protismerný pruh na križovatke), asistenta diaľkových svetiel, systém sledovania pozornosti vodiča s funkciou upozornenia na rozjazd vozidla vpredu, asistenta na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu a asistenta na predchádzanie kolíziám s vozidlom v mŕtvom uhle. Medzi ďalšie technológie patrí asistent pre jazdu po diaľnici s inteligentným tempomatom na báze navigácie (v zákrutách), inteligentný asistent obmedzenia rýchlosti, asistent bezpečného vystupovania, asistent na predchádzanie kolíziám pri cúvaní počas parkovania a systém monitorovania okolia vozidla. Okrem toho ponúka aj najnovšiu komfortnú funkciu automobilky Kia, asistenta inteligentného parkovania na diaľku. Nové Sorento ponúka tiež asistenta sledovania jazdného pruhu (LFA), asistenčnú technológiu pre vodiča, ktorá funguje v rozsahu rýchlostí od 0 do 180 km/h. Systém LFA pomáha vodičovi tým, že sleduje v premávke vozidlá pred Sorentom a rozpoznáva vyznačené čiary na vozovke, aby na diaľnici udržal vozidlo v príslušnom jazdnom pruhu. Spoločne s inteligentným tempomatom s funkciou Stop & Go pomáha vodičovi ovládaním akcelerácie, brzdenia a riadenia v závislosti od kolóny vozidiel vpredu, pričom za pomoci radarových snímačov udržiava bezpečný odstup. Nové Sorento má okrem toho vo výbave aj systém monitorovania mŕtveho uhla od spoločnosti Kia, ktorý vodičom slúži ako „druhý pár očí“. Na prístrojovom paneli zobrazuje obraz kamery vo vysokom rozlíšení, čím eliminuje mŕtve uhly vodiča na ľavej aj pravej strane a zvyšuje tak bezpečnosť cestujúcich a ostatných účastníkov cestnej premávky. Súčasťou štandardnej výbavy je aj prvý systém multikolíznej brzdy od spoločnosti Kia, pomocou ktorého dokáže Sorento zmierniť závažnosť sekundárnych kolízií. Po aktivácii airbagov pri prvotnej zrážke automaticky aktivuje brzdy vozidla, čím cestujúcich ďalej chráni pred sekundárnymi nárazmi spredu alebo zboku.
Kia Sorento 2020 získala od Euro NCAP päť hviezdičiek za bezpečnosť
### So 7-ročnou zárukou Nová Kia Sorento je dostupná v celej Európe, pričom predaj nového variantu Sorento Plug-in Hybrid sa spustí počas prvého štvrťroka 2021. Na každý model Sorento sa štandardne vzťahuje jedinečná záruka spoločnosti Kia na 7 rokov/150 000 km.

Nemci vyberali najlepšie SUV, zvíťazila Kia Sorento

Štvrtá generácia vlajkového SUV od spoločnosti Kia zvíťazila v kategórii „Veľké SUV“ pred modelmi Aston Martin DBX a BMW X6. Pre značku Kia je to druhé víťazstvo po sebe, v roku 2019 získal cenu model XCeed.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.