Čisté retro / Test Jawa 350 Pérák

Retro motocykle sa ukazujú ako zaujímavá odnož, ktorej sa venuje čoraz viac výrobcov. Ak sa toto retro spája aj s vašimi vlastnými spomienkami, získa pre vás oveľa väčší význam. Asi ako Jawa 350 Pérák v našich končinách.
Vydané, zverejnil
Napínavú históriu tohto u nás legendárneho motocykla ste si mohli prečítať na jar vo vydaní číslo 3. Dozvedeli ste sa, že názov nepochádza z toho, že by boli odpružené obe kolesá, čo aj tak boli, no z toho, že Pérák bol imaginárny hrdina českého protifašistického odboja, ktorý mal na nohách pružiny (perá) a vďaka tomu sa mohol premiestňovať veľmi rýchlo a nebadane. Teraz sme sa dostali k reálnemu testu. Na vlastnej koži a na slovenských cestách. Už prvý pohľad mi ako štyridsiatnikovi zapálil prvú iskru v oku. Veď toto mi silno pripomína všetky tie staré stroje, ktoré som začiatkom 90-tych rokov stretával na prázdninách v rôznych kútoch Slovenska. Ich majitelia si ich opatrovali, starali sa o ne, no zároveň na nich denne jazdievali. Nezriedka aj po poľných a lesných cestách. ### Nové myšlienky Dnešný Pérák už pochádza z Indie, kde ho vyrába spoločnosť Mahindra. Tá získala licenciu od pôvodnej českej Jawy a musím povedať, že tvarovo sa Indom podarilo základný odkaz zachovať a preniesť ho do dnešných čias. Rovnako sa vyjadrili aj desiatky ľudí, ktorí ma za týždeň stretli na cestách

Tento obsah je vyhradený
pre predplatiteľov časopisu auto motor a šport

Prihláste sa do svojho účtu
alebo si objednajte online predplatné hneď teraz.

Ak ste sa už prihlásili, celý článok nájdete
v elektronickej verzii časopisu auto motor a šport č. 7/2022, strana č. 92
.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.