Možno je to technologická inovácia roka. Auto vie, že sa blíži vlak a upozorní vodiča. Škoda testuje novú funkciu, ktorá môže zachraňovať životy

Aplikácia vás upozorní na blížiaci sa vlak na železničnom priecestí aj vtedy, keď na ňom nie sú funkčné závory.
Vydané, zverejnil
### Vyššia bezpečnosť vďaka šikovnému softvéru Značka Škoda pokračuje vo vylepšovaní svojej mobilnej aplikácie Traffication (Premávka), v susednej Českej republike práve testuje novú funkciu, ktorá upozorňuje na blížiace sa vlaky. Už doteraz aplikácia dokázala rozpoznať vodiča idúceho proti smeru jazdy alebo vchádzajúceho na diaľnicu proti prúdu a upozorniť ostatných účastníkov cestnej premávky na potenciálne nebezpečenstvo. V prípade zlej viditeľnosti sa do cloudu automobilky posiela aj informácia, aby si ostatní vodiči vozidiel Škoda zapli hmlovky. Vodiči môžu tiež nahlásiť dopravné nebezpečenstvá do siete jediným kliknutím a varovať ostatných účastníkov cestnej premávky. Ide teda o jeden z príkladov komunikácie medzi vozidlami, ktorú poznáme aj ako Car2Car, Nová funkcia upozornenia na vlaky má potenciál zachraňovať životy a majetok, pretože môže na prechádzajúci vlak upozorniť aj v prípade, že práve na priecestí nefungujú závory, prípadne na mieste žiadne závory inštalované nie sú. Polohy vlakov sa nahrávajú v reálnom čase do cloudu. Následne sa pomocou aplikácie Premávka prenesie informácia do auta Škoda, ktoré sa blíži k železničnému priecestiu. **Upozornenie na prichádzajúci vlak sa zobrazí vo forme vyskakovacieho okna na centrálnom displeji** informačno-zábavného systému spolu s akustickým upozornením. Škoda pracuje na integrácii ciest rôznych železničných spoločností po celej Európe a s niekoľkými ďalšími už prebiehajú rokovania.
### Ako si aplikáciu stiahnuť? Aplikáciu Premávka je možné stiahnuť do auta z internetového obchodu Škoda Connect. Aplikáciu je možné inštalovať do všetkých súčasných modelov značky Škoda, okrem Enyaq iV, za predpokladu, že vozidlo je vybavené najnovším informačno-zábavným systémom tretej generácie (Modular Infotainment Matrix). Aplikácia funguje automaticky na pozadí – bez toho, aby ju vodič musel aktivovať. Keď sa vodič stretne s dopravnými nebezpečenstvami alebo sa ich nachádza v bezprostrednej blízkosti, funkcia okamžite zobrazí výstrahy.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.